Welcome to Voloclubfenice.com
 
 

 

vertical_xml_menu
 

  Ci trovate anche su FACEBOOK

 

 
 
Voloclubfenice.com: Utenti Journal
 
 


 
 

Utenti Journal
[ Directory del Journal | Crea un Account ]

Gli utenti iscritti a questo sito hanno automaticamente la possibilità di creare un loro Journal personale e postare commenti.
 
 


 
 
wacko.gif
Dlaczego należałoby stosować podszewkę poliestrową
Postato il: 04-11-2017 @ 09:25 am
 
 


 
  Przy sporej części ubrań na wewnętrznej stronie przyszywana zostaje cienka tkanina, która jest nazywana potocznie podszewką. Dotyczy to przede wszystkim masywniejszej, jesiennej czy zimowej odzieży, czyli rozmaitych płaszczy, palt i kurtek. Ale podszewki są również spotykane w kostiumach damskich, garniturach a nawet spódnicach oraz sukienkach. Jak się okazuje pełnią one ważną rolę, choć przy różnych elementach garderoby trochę inną. W przypadku wierzchniej, grubej odzieży stanowią ochronę wypełnienia i ocieplenia przed możliwością wypadnięcia. Ale oprócz tego stanowią przyjemną, miłą w dotykaniu warstwę, zabezpieczającą również w pewnym stopniu przed chłodem oraz wiatrem. Za to w przypadku letnich ubrań podszewki w sporym stopniu zwiększają żywotność odzieży. Umieszczona po wewnętrznej stronie warstwa sprawia, że ciało będzie się po niej ślizgać, a nie po tkaninie z zewnątrz. Dzięki temu ubrania znacznie mniej się mną, nie wymagają tak częstego prasowania i przez to dłużej są w dobrym stanie. Dodatkowo podszewki zmniejszają wypychanie się warstw na zewnątrz.
Solidna podszewka powinna być trwała, wytrzymała a jednocześnie przyjemna przy dotykaniu, ponieważ to właśnie ona dość często bezpośrednio kontaktuje się ze skórą. Powinna mieć także śliską powierzchnię i odpowiednią odporność na ścieranie i mięcie, gdyż jako wewnętrzna warstwa w szczególny sposób jest na to narażona. Podszewka powinna również odpowiednio przepuszczać powietrze, gdyż w przeciwnym wypadku spowodować by mogła nadmierne pocenie się. Z tego też powodu podszewki z reguły się wykonuje z lekkich, przewiewnych materiałów o różnym splocie, często z wykończeniami nadającymi dodatkowy połysk. Najczęściej spotykanymi surowcami do ich wytwarzania są różne odmiany jedwabiu, bawełna i poliester. Ostatni z wymienionych surowców doskonale sprawdza się w dużej części ubrań, cechuje się odpowiednią lekkością, dużą trwałością i szeroką kolorystyką. Przez te zalety podszewka poliestrowa producent wykorzystana może zostać zarówno do garnituru męskiego, stylowego kompletu jak i ciepłej puchowej kurtki, i w każdym takim przypadku bardzo dobrze spełni swoje zadanie.
 
 Ultimo aggiornamento il 04-11-2017 @ 09:25 am


 
 
Scrivi un Commento
Scrivi un Commento
Vedi altro
Vedi altro
Profilo utente
Profilo utente
Invia un Messaggio
Invia un Messaggio
 
 

Journal ©

 
  Web site powered by PHP-Nuke Versione WL-Nuke a cura di Weblord.it

All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2007 by me.